Ana sayfa > Sergi > İçerik
Lazer Kaynak
Mar 12, 2016

Lazer her iki GTAW (gaz Tungsten ark kaynağı) farklıdır ve iş parçası gerektirmeyen bir elektrik devresi olmasıdır MIG (Metal asal gaz) kaynak.

Kaynak nerede enerji doğrudan kaynak noktasında iş parçası üzerinde hedeflenen bir yüksek enerji yoğunluğu ışın tarafından gerçekleştirilir.

Aksine andquot; traditionalandquot; işlemleri kaynak, lazer kaynağı sayede çok odaklı lazer ışık kaynak yay yerine elektrik veya gazlar bir arada oluşturmak için kullanılan bir yöntemdir. Lazer Kaynak Dolgu maddesi normalde eklendiği bir füzyon süreçtir.

Lazer Kaynak teslim sistemleri iki türü vardır. Birinde, lazer ışını İşlenecek parçanın "sabit optik" veya bir dizi aynalar ve mercekler aracılığıyla teslim edilir. Bu yöntemin bir dezavantajı lazer kaynak ve iş parçası arasındaki mesafe sınırlamaları var.

Diğer lazer teslim sistemi iş parçası için lazer ışını iletimi için bir fiber optik kablo kullanır. Işın ayak önemli enerji kaybetmeden taşınan onlarca olabilir gibi bu yöntem daha fazla esneklik sunar. Lazer sonra kaynaklı olması alanda iş parçası üzerine refocused. Işık bu tür kaynak işlemi bir ısı kaynağı olarak kullanılır, çünkü lazer kaynağı da çok güçlü, temiz kaynaklar içinde sonuçlanır.

Lazer kaynak, lazer ışını kaynaklı iş parçası hedeflenen bir bölüm üzerinde odaklanmıştır. İşlenecek parçanın yüzeyde bu odaklanmış ışık enerjisi çok yüksek sıcaklıklarda termal enerji dönüştürülür. Sıcaklıklar yeterince büyük kaynaklı ama, buharlaştırmak için çok büyük değil varlık metal eritmek için bu kadar bir delik neden olabilir veya yerine bir kaynak kesmek.

Lazer Kaynak diğer yöntemleri üzerinde önemli bir avantajı bir lazer ısı kaynak gerçekleştirmek için gereken en az miktarda tanıttı gerçektir. Art arda darbe tarafından ışın ısı kadar bina iş parçası üzerinde tutmak her kaynak arasında gerçekleşmesi için bir miktar soğutma sağlar. Bu kaynak elektronik veya kaynak diğer ısıya duyarlı components.youbest yakınında kaynak gerektiren ürünler için idealdir

An lazer kaynak ekipmanları hala nispeten pahalı ve en kaynak dükkanlar için engelleyici maliyeti. Sonuç olarak, kaynak bu tür genellikle ticari veya endüstriyel ayarları dışında gerçekleştirilir.