Ana sayfa > Sergi > İçerik
Plazma kesiciler
Mar 12, 2016

Plazma kesim çelik ve diğer malzemelerin çeşitli kalınlıklarda kesmek için bir plazma meşale kullanarak işlemidir. Bu zarar vermeyen kesme hareketi bir meme dışında bir asal gaz yüksek hızlarda esen tarafından gerçekleştirilir.

Bir kısmını gaz plazma döner iş parçası vurur gibi aynı zamanda gaz içinde bir elektrik ark oluşturulur. Bu nikelden plazma malzeme delik keser ve erimiş metal kesme uzak esiyor.

Plazma kesiciler, "ürettikleri, kızgın, yerelleştirilmiş koni nedeniyle" kesme sac metal açılı veya eğimli şekiller içinde de çok etkilidir. Plazma kalın ve ince malzeme kesme iyi ve el fenerleri genellikle kolaylıkla 50 mm çelik saç kesebilir. Bir zamanlar, ama plazma kesiciler sadece iletken malzemeler kullanılabilir yeni teknolojileri çeşitli iletken olmayan iş parçaları de kesme için izin.

Bu kesiciler tasarlanmış ve sık sık 1andquot kadar ağır metaller ile kesme aracı olarak inşa; kalınlığı veya daha fazla. Ancak, ne zaman 1andquot; kalın kesme diğer kesim yöntemleri de düşünülmelidir. Ayrıca bu kesiciler birçoğu 80 amp akımları veya daha fazla faaliyet akılda tutmak kadar sen ve #39; ağır geçerli yük bu tür işleyebilir bir prize ihtiyaç ll.

Bir kural olarak, plazma kesiciler çok kolay. Hemen hemen herkes bir kaç dakika eğitim verilebilir ve hemen en metaller ile kesmek muktedir. Öğrenme eğrisi çoğunlukla makineyi ayarlama ve elektrotlar ve tüketim nozzles.youbest kaynak değiştirme ilgilidir.

Plazma kesiciler hafif çelik, bakır, pirinç, alüminyum ve hatta titanyum alaşımlı çelik neredeyse herhangi bir metal kesme etkilidir.