Ana sayfa > Sergi > İçerik
Sualtı kaynak
Mar 13, 2016

Uzun yıllardır kullanılmakta olan ana türleri içine sualtı kaynak ayrılabilir: "kaynak, hangi açık denizde; yapılır ıslak" ve ikisinden biri olan "basınç" kaynak "kuru" bir özel olarak oluşturulmuş pozitif basınç muhafaza içinde veya açık suda uygulandı.
Sualtı kaynak kaynak riskli ama gerekli bir formdur. Birçok gemi ve sualtı derleme veya offshore petrol kuyuları ve petrol tankerleri de dahil olmak üzere, onarım gerektiren yapıları vardır.

Kaynak araya veya en metaller onarmak için sadece en iyi yoludur ve grouted veya klempe onarım gibi alternatifler birçok durumda tatmin edici değil.

Sualtı kaynak ıslak

İçinde andquot; wetandquot; Sualtı kaynak, MMA, ya da el ile ark kaynağı en sık kullanılan yöntemdir. Bu bir su geçirmez bir elektrot istihdam, korumalı metal ark kaynağı çeşididir. Diğer ortak kullanımda sürtünme kaynak ve özlü ark kaynak işlemlerdir. Bu yöntemlerin ikisi de içinde bir dizi kaynak ekipmanları çalışır güç kaynağı bağlı kablolar ve borular.

Yöntem kaynak ıslak genellikle oldukça düşük karbon çelikleri veya eşdeğerleri, özellikle de derinliğinin hidrojen kaynaklanan çatlama riski nedeniyle sınırlıdır.

Gelecekte, büyük derinliklerde daha yüksek karbon çelikleri kaynak için geliştirilmiş güç kaynakları ve gözden geçirilmiş elektrot kaplamalar bir ihtiyaç olacaktır.
Hiperbarik veya kuru sualtı kaynak

Hiperbarik veya kuru kaynak kullanımı yüksek basınçlı ortamlarda, kaynak bir işlemdir genellikle sualtı. Hiperbarik kaynak ıslak açık suda kabakla #39; yapılabilir süre s daha yaygın olarak kuru bir ortamı özel olarak oluşturulmuş bir hiperbarik oda içinde gerçekleştirilen. Kaynak bu tür ıslak kaynak, yani sualtı boru hatları offshore petrol platformlar, mavnalar ve tüm boyutlarda gemiler gibi derleme ve onarım çalışmaları aynı tür gerçekleştirmek için kullanılır.

Hiperbarik kaynak, dalgıç/Kaynakçı odası dışında çalışır. Özel MMA elektrotlar önceden esnek bir bağlantı noktası üzerinden konumlandırılmış ve muhafaza içinde pencere eşiği ile göründüğü kadar Kaynakçı onları yöneten. Bazı yeni odaları kaynak bölgesi çevreleyen tamamen şeffaf muhafazaları, ve su içinde gaz pompalama tarafından tahliye edildi.

Yüksek kaliteli kaynaklar gerektiğinde, Kuru hiperbarik kaynak yönteminin seçimi genellikle olduğunu. Koşulları üzerinde daha fazla denetim ön uygulanması da dahil olmak üzere bir kuru muhafaza içinde mümkündür ve kaynak Isıtma sonrası. Bu kontrollü ortam çok gelişmiş bir kaynak işlemi ve aynı türden ıslak kaynak karşılaştırıldığında daha yüksek kaliteli kaynaklar sonuçlanır.

Kuru hiperbarik kaynak genellikle daha az 400 metre derinliklerinde kullanılır, ancak bir gün geliştirilmektedir izin 2000 metre veya daha aşağı kaynak özel teknikler vardır.