Ana sayfa > Sergi > İçerik
Plazma kesme nedir
Mar 21, 2016

Plazma kesme elektriksel olarak iletken malzemeler hotplasma hızlandırılmış bir jet aracılığıyla keser bir süreçtir. Tipik malzemeler Bu işlem tarafından kesme dahil çelik, alüminyum, pirinç ve bakır iletken diğer metaller de kesilebilir rağmen. Plazma kesme kez imalat ve kaynak Mağazalar, otomotiv onarım ve restorasyon, endüstriyel yapı, hurda ve işlemleri hurdaya kullanılır. Yüksek hızlı, hassas kesim, operasyon, düşük maliyet ile kombine nedeniyle yaygın bir kullanım küçük hobi mağazaları aşağı büyük ölçekli endüstriyel CNC uygulamalardan plazma kesme görür.

Temel plazma kesim işlemi üzerinden kesilecek, iş parçası ile plazma kesici kendisi, iyonize gaz Yani plazma elektriksel bir kanal oluşturmak böylece tamamlanmış bir elektrik devresi plazma kesici bir topraklama kelepçe ile başa şekillendirme içerir. Bu sıkıştırılmış gaz (oksijen, hava, etkisiz ve diğerleri bağlı olarak malzeme kesilmiş) tarafından hangi iş parçasına doğru yüksek hızda odaklı bir meme ile şişmiş gerçekleştirilir. Bir elektrik ark sonra bir elektrot arasında gaz içinde oluşan veya gaz memesi ve iş parçasına entegre. Elektrikli Ark böylece plazma elektriksel olarak iletken bir kanal oluşturma gaz, bazıları ionizes. Elektrik kesici meşale bu plazma ilerledikçe iş parçası eritmek için yeterli ısı sağlar. Aynı zamanda, çok yüksek hız plazma ve sıkıştırılmış gaz havaya sıcak erimiş metal, böylece yani iş parçası kesme ayıran.

Plazma kesme ince ve kalın malzeme hem kesme etkili bir yoludur. El fenerleri genellikle kesip 38 mm kalınlığında çelik levha ve daha güçlü meşaleler bilgisayar kontrollü çelik kesebilir 150 mm'ye kadar kalın.