Ana sayfa > Haberler > İçerik
Çin kaynak ekipmanları endüstrisi raporu, 2014-2017
Mar 11, 2016

NEW YORK, 9 Mart 2015/PRNewswire / - 21 yüzyıldan beri Çin kaynak ekipmanları sektöründe hızla gelişmesi gördü ve yarın #39; s en büyük üreticisi ve ihracatçısı kaynak cihazı haline. 2013 yılında, RMB20 üzerinden yıllık satış geliri ile Sirketler milyon kaynak ve kesme ekipmanları sektöründe temsil eden RMB41.18 milyar, gelir elde %19.49 bir yıl on yıl artış. Ocak-Ekim 2014 bu şirketler RMB34.29 milyar gelir kazandırdı.

Çin Makina Sanayi ağırlıklı Kaynak Ark kaynak makinesi, direnç kaynak makinası, kaynak otomasyon (özel makine Otomasyonu + Kaynak Merkezi Otomasyon), özel Kaynak Makinası, ek donatım ve bağlantı parçaları içerir. 2013 yılında, ark kaynak makinesi, direnç kaynak makinası, kaynak otomasyon (özel makine Otomasyonu + Kaynak Merkezi Otomasyon) ve özel kaynak işgal makine %68.14, %3,68, % 8,39 ve %9.69 sırasıyla gelir tarafından Pazar payı. Otomasyon donanımları ve kaynak robotlar radikal son yıllarda geliştirdik.

Rekabetçi kaynak makine sanayi bir orta konsantrasyon oranı var. Şu anda, orada yaklaşık 1.500 Sirketler Çince kaynak ve kesme ekipmanları sektöründe, ve onları her 20'den fazla olanlar yıllık çıkış değeri RMB100 üzerinde farkında milyon. Piyasa oyuncuları yabancı şirketlerin--Panasonic, OTC, ITW ve ESAB grubu ve yerli karşıtları... Riland, Jasic teknoloji, Beijing ZAMAN teknolojileri ve Shanghai Hugong kucaklamak.

Yabancı şirketlerin orta ve üst düzey pazarları hedefleyin. Tangshan Panasonic her zaman ön planda piyasa Çin ürünleri sektörünün hemen hemen tüm sektörleri kapsayan geniş bir yelpazesi ile gelire göre sıralanır. Kaynak robotları alanında bir lider olarak OTC iki satış ve servis şirket Çin, iki üretim üsleri (Mudanjiang ve Qingdao) ve dört eğitim merkezleri vardır. ITWand #39; s Pekin Miller esas olarak DW üretir ve DS Serisi gaz Kaynak Makinası korumalı ve pazarlama ve iç pazardaki ürünleri kaynak ITW hizmetlerini yönetir. Zhangjiagang, Yantai, Wuxi ve diğer yerlerde Çin ' in bir işlem Merkezi Kaynak Makinası, kaynak malzemeleri, otomasyon ve kesme makinesi ve böyle sektörler enerji, inşaat makinaları, taşıma, gemi inşa ve offshore platformu olarak geliştirilmesine öncelik vermek ile ilgili ve ESAB grup dört fabrikalar kurmuştur.

Çinli şirketlerin orta ve düşük-uç piyasalar vurgulayın ve yavaş yavaş geleneksel Ark ve direnç kaynak makinası piyasalar yabancı markalar yerini almış. Riland, Jasic teknoloji ve Beijing ZAMAN teknolojileri geniş ürün çizgiler var ve iç pazardaki lider pozisyon alın. Bazı üreticiler kaynak otomasyonu alanına dokundunuz ve ABB, Kawasaki ağır sanayi ve diğer yabancı şirketleri ile işbirliği kaynak robotları robotlar, örneğin, Jasic teknoloji, Huayilong ve Shanghai Hugong üretmek.

Rapor esas olarak aşağıdaki içerir:
Kaynak ekipmanları sektöründe tanımı, sınıflandırılması, sanayi zinciri, ilkeleri, yönetmelikler, pazar büyüklüğü, bölgesel pazarlara, alma andamp de dahil olmak üzere, Çin'in genel bakış; ihracat, rekabet ortamı ve gelecekteki gelişme eğilimleri;
Üretim, satış, stok ve rekabet çarşı parça ark kaynak makinesi, direnç kaynak makinası, özel kaynak ekipmanları ve otomatik kaynak ekipmanları dahil olmak üzere paterni;
Profil, mali durum, çıkış, satış hacmi, ana müşteriler, amiral gemisi ürünler, R andamp; D, üretim üsleri ve teknik özellikleri (Panasonic, Obara, Lincoln elektrik, ESAB, OTC ve ITW dahil) altı yabancı şirketlerin yanı sıra 12 yerli üreticilerin (Riland, Jasic teknolojisi, Beijing ZAMAN teknolojileri, Shanghai Hugong, Huaheng kaynak, Kaierda ve Shandong Aotai)