Ana sayfa > Haberler > İçerik
Sütun ve Boom TIG, plazma, Gazaltı kaynak için
May 11, 2016

Havacılık ve uzay ve nükleer ilgili uygulamalar sıkı gereksinimlerini karşılamak için sütun ve boom manipülatörler olağanüstü sertlik ve yük altında düşük saptırma sağlamanız gerekir. Diğer önemli gereksinimleri pürüzsüzlük ve askı tutarlılığını içerir. Toplantıda bir dizi sütun ve boom manipülatörler kaliteli featuring tasarlanmıştır bu talepleri alt bileşenleri ve sınıfının lideri istikrar sağlayan bir tasarım içine dahil edilmiştir rahatlamış fabrikasyon stres. Bu tasarım felsefesi daha büyük ağır modeller yoluyla yapılır.


Hafif hizmet ve standart aralığı genellikle daha fazla uygulanabilirliği Havacılık ve hafif hassas mühendislik uygulamaları, en az alınmamıştır ve titreşim tam patlama uzantısı, eksikliği önemli faktörler nerede var. Seçenek hassas boom sürücü (doğrusal kaynak uygulamalar için) veya hatta duyarlık sütun sürücü (dikey dolaşım topu vida türü mekanizmaları kullanan) için vardır. Tüm sütun ve boom manipülatörler gelince patlama ve sütun hareketleri hassas rulmanlar ve kılavuz yolları olabilir. Tasarım özellikleri doğruluk ve boyutsal dayanıklılık en yüksek standartları sağlamak için rahatladım stres yaşadın mı kalın bölümü fabrikasyon içerir. Geçerli kaynak işlemleri TIG, plazma ve MIG/MAG, yüksek düzey kaynak baş yükü birincil faktör olmadığı dahil.


Ağır görev ve ekstra ağır hizmet sütun ve boom manipülatörler paylaşmak için hafif ve standart görev manipülatörler ortak tasarım özellikleri aynı onlar da çift Arc-plazma gibi işlemleri içeren hassas uygulamalar için kullanılacak şekilde / TIG. Ancak, bu birimler çoğunlukla MIG/MAG içeren uygulama bulacaksınız ve Tozaltı (SAW) işlemleri isteğe bağlı ekstra güçlendirilmiş arabaları ve Kral da dahil olmak üzere kapsamlı sunar pin sütunun döndürme. Özel büyük boy seyahat arabaları kontrol taşımak ve proses ekipmanları kaynak kullanılabilir.


Fabrika alanı önemli bir sorunu varsa o zaman biz modelleri hangi özelliği patlaması, teleskopik böylece arka alan gereksinimlerini en aza indirerek sunabilir. Teleskopik bölümlerde hareketin hareket en yüksek olası düzgünlüğünü korunur emin olmak için zaman uyumlu olarak.


Tüm sütun ve boom manipülatörler denetimleri bir dizi ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Boyutuna ve görev göre patlama hareket kontrolü yolu ile bir frekans inverter tipi götürmek kodlayıcı geribildirim ile olabilir.