Ana sayfa > Haberler > İçerik
Raporu: Kaynak Robotik 2020 yılına kadar keskin büyümeye
Mar 12, 2016

Yeni yayımlanan bir rapor için gelişmekte olan ülkelerin potansiyel yararları bilincini kazandıkça yaklaşık 40 oranında artırmak robot kaynak çarşı gelirleri bekliyor.

Frost & Sullivan tarafından analizine göre robot kaynak Pazar 2014 yılında gelirleri 2,44 milyar dolar kazandı. Bu toplam küresel farkındalığı kaynak teknolojik gelişmeler ve onların uzun vadeli faydalar nedeniyle büyük ölçüde 2020 yılına kadar 3,38 milyar dolara tırmanmaya bekleniyor.

Frost & Sullivan bekliyor Kaynak Robotik içinde en büyük büyüme görmek Asya Pasifik bölgesinde, ama analistler de Rusya, Afrika, Latin Amerika ve Orta Doğu artan aktivite bekliyoruz.

"Eğitim ve gösteriler Fuarlar ve atölye çalışmaları yürütürken Kaynak Robotik dünya genelinde büyük ölçekli alımı için haftaki koyacaktır" Frost & Sullivan analisti Guru Mahesh dedi.

Robotlar için yay kullanan belirtiliyor ve direnç kaynağı daha fazla tutarlılık ve tekrarlanabilirlik üreticileri yanı sıra önemli gelişme Kuzey Amerika ve Avrupa'da artırır yardımcı oldu enerji verimliliği sunuyor.

Analistler bekliyoruz talep artış otomotiv ve ulaşım sanayi — hangi şu anda piyasada en büyük payı oluşturan — elektronik, ağır makine ve inşaat sektörleri de gelişme göstermeleri.

Buna ek olarak, rapor otomasyon üretimi için genel kapsam genişletmek için Kompozit ve karbon fiber malzeme gelişmeler bekliyor.